top of page
Vyhledat

Plníme sliby a pokračujeme podle plánu

Aktualizováno: 29. 1.

Součástí našich investic je výrobní dřevařský areál v Břasích.


Výrobní areál jsme v daném termínu zaplatili a již tedy patří naší společnosti. Nyní v něm probíhají vyklízecí a přípravné práce pro zařízení novými technologiemi a halami.


V současné době probíhá vyřizování všech potřebných povolení pro úpravu pozemku a vytvoření základů - srovnání terénu, budování inženýrských sítí a dalších potřebných technologií. Všechny zemní práce budou dokončeny do konce roku 2022. Stavba všech potřebných hal - sušárny a skladovací haly - tak začne v lednu 2023.

Máme zaplacenou zálohu a závaznou objednávku na kompletní výrobní linku na zpracování listnaté dřevní hmoty od významného českého výrobce v hodnotě 48 miliónů korun s předsunutou odkorňovací linkou Basler-Zembrod za více jak 4 miliony Kč. Montáž linky je plánována na září roku 2023.

Dále máme objednány dvě pásové pily pro vybavení pilnice, v hodnotě cca 10 miliónů Kč a vybíráme dodavatele na další zařízení a technologie, jako je manipulační technika - auta či nakladače, vybavení sušáren atd., v celkové ceně cca 50 miliónů korun.

Celá tato linka bude fungovat v podstatě bezobslužně.


Velmi zjednodušeně to bude probíhat následujícím způsobem: dřevo se doveze na manipulační plochu odkud se po roztřídění dřevní hmoty (dle kvality, rozměrů atd…) naloží do odkorňovací linky, která pojme kmeny od 3 - 5 metrů. Z této technologie, kmeny již zbavené kůry a lýka, pokračují do pilnice značky WOOD MIZER a poté na již zmíněnou linku. Z linky pak vyjíždí perfektně vytříděné a prokládané dřevo. Precizní proskládání je zásadní parametr při snaze docílit nejvyšší kvality dřeva. Poslední cesta tohoto, již upraveného materiálu, jsou haly kde dřevo rok odpočívá, čímž dosáhneme nejvyšší kvality a následně se přesouvá do sušáren. Cena a jakost tohoto dřeva bude patřit nejvyšším na trhu.

Další velkou výhodou našeho areálu v Břasích bude kompletní zpracování dřevěného odpadu / krajiny či piliny..../. Z tohoto materiálu budeme vyrábět např. dřevěné pelety a také vytápět budovy areálu včetně sušáren, čímž uspoříme nemalé finanční prostředky.


Vidíte tedy, že naše podnikání myslíme opravdu vážně. Kromě nákupu lesů a dřevní hmoty „do zásoby“, budujeme silný dřevařský podnik, do něhož se vyplatí investovat, zároveň přináší skvělý potenciál pro český dřevařský průmysl.

179 zobrazení0 komentářů

Commentaires


bottom of page