top of page
Vyhledat

Wood Seeds s.r.o. už čtyřikrát prošla schvalovacím procesem základního prospektu k emisím dluhopisů

Schválený prospekt ČNB je důležitá věc, avšak prospekt schválený již čtvrtý rok v řadě, to je skutečně velmi pozitivní zpráva.


Všeobecně je známo, že projít prvotním schválením prospektu je jednodušší než v dalších letech, protože se zaměřuje především na nový projekt emitenta. První prospekt obvykle projde auditem České národní banky poté, co emitent předloží plánovaný projekt a finanční prognózu a splní všechna kritéria které mu zákon o dluhopisech nařizuje. Tato fáze je zásadní pro získání finančních prostředků od potenciálních investorů.


Nicméně, protože jde o plánované projekty, tak finanční a ekonomické výsledky ještě nejsou dostupné. Přesto jsou firmy které ani tímto prvním schválením neprojdou a vydávají tzv. podlimitní emise dluhopisů a to by pro investora mělo být varovným signálem – o tom na co si dát při výběru dluhopisů pozor a jak rozeznat kvalitní dluhopisy jsme ve spolupráci se Seznamzpravy.cz informovali již minulý rok v článku: Kvalitní dluhopisy? Co třeba Wood Seeds?


Tento proces se opakuje pravidelně vždy po roce a obecně je jedním z důležitých mechanismů sledování stability a hospodaření emitenta. Jedná se o legislativně a finančně náročný proces, který obvykle trvá 3 až 6 měsíců. S každým dalším ročním schvalovacím procesem se význam procesu zvyšuje a to především díky tomu, že společnosti již vykazují daňové přiznání a výroční zprávu, je tedy možné si udělat detailní představu o jejich hospodaření, plnění plánů, ekonomické stabilitě, či plnění závazků. Po přezkoumání počínání firmy ČNB vyhodnotí, zda emitentovi prospekt znovu schválí.


Jsme rádi, že naše společnost Wood Seeds s.r.o. podstoupila tento proces auditu ČNB již čtvrtý rok po sobě!


To svědčí o její stabilitě a transparentnosti, protože plnění podnikatelského záměru, vyplácení závazků a každoročně schválený prospekt samozřejmě dávají emitentovi vyšší důvěryhodnost. Tyto ukazatele jsou v podstatě jeho jakýmsi nezávislým vysvědčením.


Děkujeme za dosavadní přízeň a těšíme se na další rok společného růstu.

94 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page